خانه / مقالات / CCTV / چه چیزی هتل ها را نسبت به تهدیدات امنیتی آسیب پذیر می سازد؟

چه چیزی هتل ها را نسبت به تهدیدات امنیتی آسیب پذیر می سازد؟

حضور تعداد زیادی از مردم در یک هتل یکی از دلایل اصلی است که آن را آسیب پذیر می سازد. اینکه این محیط در هتل طراحی شده تا برای بازدیدکنندگان رفت و آمد را ساده کند موجب پیچیده شدن مسائل شده است.

یک شخص حرفه ای در صنعت که برای یکی از ارائه دهندگان راه حل های جهانی کار می کند، با اشاره به رویداد های نامطلوب اخیر بیان کرد: «هتل ها به خاطر اقامت مردم چند ملیتی مورد هدف قرار گرفتند». وی افزود به دلیل ماهیت بازدید کردن مردم از آن ها و سهولت حمله با استفاده از مواردی مانند بمب در ماشین هتل ها و مکان هایی مئل فروشگاه ها در هوای باز مورد هدف قرار می گرفتند.

«امنیت هنوز در هسته صنعت هتلداری وجود ندارد. امنیت اغلب به عنوان مکملی نشان داده می شود که در مرحله ی نوسازی یا طراحی ساخت هتل ها به طور کامل به آن پرداخته نشده است.»

آلکساندر مسراف، مشاور و خدمات بین المللی انیکس، همکار در بنیانگذاری مدرک InSCeHo

آلکساندر مسراف مدیر شرکت بین المللی مشاوره و خدمات انیکس و همکار بنیانگذاری مدرک InSCeHo است، برنامه مدرک امنیت برای صنعت هتل. به عقیده ای او مساله ی تهدیدات به هتل ها نه تنها در موضوع بخش های فوق الذکر بلکه به عنوان مشکلی جهانی باید بررسی شود. وی چهار دلیل عمده برای این امر عنوان کرد:

  1. هتل ها برای عموم مردم باز است. هتل باید ورود مهمانان، مشتریان چایخانه، رستوران، و امکاناتی مانند چشمه های آب معدنی ها، تسهیل نمایند تا بتوانند تجارت خود را حفظ کنند. این نوع تاسیسات به روانه شدن مردم منجر می شود و همیشه نمی توان در ورودی آن ها را چک کرد. برخلاف مکان سایر تجارت ها جایی که بازدیدکنندگان می توانند روی صفحه دوربین ها دیده و شناخته شوند، در هتل ها راهی برای اثبات قانونی بودن مشتری وجود ندارد.
  2. اغلب مشتری ها از کشورهای مختلفی می آیند.در مورد حمله ی تروریستی رسانه هایی از تمام کشورهایشان رویداد را پوشش خبری می دهد. تروریست ها تلاش می کنند تا از این امتیاز بگیرند و تاثیر خود را از این حملات افزایش دهند.
  3. هتلداری صنعتی است که از این حقیقت آسیب می بیند که به ندرت به عنوان صنعتی ضروری برای کشور محسوب می شود، برخلاف بخش هایی مانند نفت، گاز، ارتباطات از راه دور، بانکداری و غیره. حمله به یک هتل دولت و مردم محلی را انقدر نگران نمی کند که قطع شبکه ی تلفن های همراه نگران می کند. تاثیر آن بر زندگی روزانه محلی بسیار کمتر است.

مسراف بیان کرد که «به صنعت گردشگری در تونس نگاهی بیندازید. از زمان حمله ی سوسه اقدامات اندکی توسط صنعت گردشگری و دولت تاکنون انجام شده است تا این صنعت را به افزایش میزان امنیت سوق دهند.»

  1. تجربه ی مشتری دغدغه ی اصلی هتلداری است، و همچنین امنیت از مسایلی همانند آتش و سیل. هزینه های بیمه هتلداری بیشتر مربوط به این مسائل هستند. هرگونه تخطی امنیت محدود به دزدی و مزاحمت های نادر می شود. امروزه مسایلی همانند تروریسم موضوع اصلی برای هتل ها شده است.

مسراف ادامه داد «امنیت هنوز در هسته ی صنعت هتلداری وجود ندارد. امنیت اغلب به عنوان مکملی نشان داده می شود که در مرحله ی نوسازی یا طراحی ساخت هتل ها به طور کامل به آن پرداخته نشده است. بسیاری از صنعت هتلداری از عهده مسائل امنیت به خوبی بر می آیند چرا که محیط به آن ها می گوید چطور باید باشند اما این صنعت هنوز به مراحل بالاتری که رویکرد حهانی مساله امنتی است قدم نگذاشته و گنجایش آن در این مدل تجارت در نظر گرفته شده است.»

محصولات پیشنهادی برای نظارت تصویری در هتلها

محصولات پیشنهادی برای  اعلام حریق در هتلها

 

پیشنهاد برای مطالعه:

آشنایی با انواع کسپول های آتش نشانی (بخش دوم)

آشنایی با انواع کسپول های آتش نشانی (بخش دوم)

تست و بررسی دوربین هایک ویژن ۴K

تست و بررسی دوربین هایک ویژن ۴K