خانه / مقالات / CCTV / مقایسه روشنگرهای IR خارجی

مقایسه روشنگرهای IR خارجی

روشنگر های IR خارجی در طول تاریخ مورد پسند بسیاری از مردم جهت بهبود عملکرد نظارت ویدیویی بوده است. اما با مصرف دوربین IR یکپارچه که هم اکنون تسلط یافته، IR خارجی بسیار بیشتر از حد انتظار ظاهر گشته است.

در این گزارش، ما آمار های جمع آوری شده از نظرسنجی سال ۲۰۱۶ که روی دوربین IR و نظارت ویدیویی با نور کم در این نظر سنجی انجام شده بود رو مورد بررسی قرار میدهیم.

خلاصه

پاسخ های انتگرالی تقریبا ۵% از کل دوربین های مستقر رو نشون میده که با یک روشنگر خارجی جفت شده است.

ExtIR1 مقایسه روشنگرهای IR خارجی مقایسه روشنگرهای IR خارجی ExtIR1

IR خارجی گره خورده با اپلیکیشن های خاص

انتگرال ها گزارش میدن که IR  خارجی چندین بار در برنامه هایی مانند LPR استفاده میشدند ، جایی که یک منبع نور کم برای جبران کردن تابش خیره کننده نور جلوی آن  و یا در محیط برنامه های امنیتی نیاز هست.

هر دوی این سناریوهای روشنگر IR میتونن روشنایی با انحراف کمتر و یا قابل رویت بیشتری نسبت به منابع نور سفید ارایه بدن.

  • ما فقط از روشنگرهای IR جداگانه در شرایط خاص استفاده میکنیم.
  • ۵% آنها اکثرا برای نصب LPR یا پوشش مناطق بزرگ که بصورت نور سفید صفر هستند استفاده میشوند.
  • جایی در مجاورت از ۲۰% آنها. در اغلب موارد در مناطق پارک و محیط هایی که ساختمان ها در آنجا وجود دارد.
  • عموما IR خارجی توسط مشتریان برای امنیت محیط درخواست شده است. برای امنیت محیط ، IR خارجی بیش از ۵۰% از زمان درخواست شده است اگر این درصد رو بیشتر از میزان نصب دوربین ها در تمامی پروژه ها در نظر بگیریم، درصد مورد نظر کمتر از ۵% خواهد شد.

هزینه IR خارجی و کاهش مصرف

هزینه دستگاه های IR خارجی میتونه توجیه رو سخت بکنه، با توجه به پاسخ های زیر:

  • کمتر از ۱% ناشی از هزینه بالا و نیاز به نیروی AC بیشتری هست زمانی که با آپشن های توکار مقایسه میشن.
  • ۲%، مقداری که ما انجام دادیم برای چندین بار. زمانی که کارها به درستی مهندسی شده و به خوبی کار میکند، اما این هزینه چندین بار باعث نصب نور قابل رویت و جذاب شده است.
  • کمتر از ۱۰% جایی که مشتری یک قیمت بالاتر رو قبول میکنه و جایی که پردازنده های IR در همه حال برای وضعیت یا شرایط های خاص خوب نیست.

نور کم و بهبود IR یکپارچه شده به همراه تاثیر تقاضای IR خارجی

آمارهای مصرف IR یکپارچه به ما نشان میدهد که دوربین های مستقر با IR یکپارچه سازی شده برای استفاده از آن و قسمتی از آن که ناشی از پیشرفت هایی در کیفیت یکپارچه سازی اجزاء IR و افزایش حساسیت نور کم در دوربین ها بوده است . این ترکیب یکپارچه سازی IR رو به قدر کافی برای بسیاری از اپلیکیشن ها بهتر کرده است. یک نظرسنجی که پاسخی رو به طور نسبی از تغییرات اخیر در بازار مورد اشاره قرار داده است:

کمتر از ۱%. این ها به طور قابل ملاحظه ای در مدت ۲۴ ماه گذشته کاهش یافته است هنگامی که  بازه های طولانی تر لنزها با بازه زمانی نسبتا طولانی IR توکار که در حال حاضر موجود میباشد. همچنین با گسترش و پیشرفت و هزینه کمتر (مقایسه شده در ۲۴ ماه گذشته) و نور فوق العاده کم دوربین ها ، روشنگر IR خارجی کمتر مورد نیاز واقع میشوند.

چشم اندازی برای استفاده از IR خارجی

پیشرفت های تکنولوژی در تصویرسازهای برتر کم نور در حال کم کردن نیازشان به روشنایی های مکمل صحنه هستند، و این مورد در میزان تقاضا در بازار تاثیر مثبت و بیشتری رو برای روشنگرهای IR خارجی خواهد داشت.

تخصص استفاده از مواردی مانند LPR یا برنامه های آنالیز ویدیویی به احتمال زیاد برخی از سطوح تقاضا برای واحد های IR خارجی رو نگه خواهد داشت، اما پتانسیل و کاربرد بازارشان کماکان محدود باقی خواهد ماند.

پیشنهاد برای مطالعه:

نمایشگاه ISS

تونل تست دوربین در نمایشگاه ISS سال ۱۳۹۵

آشنایی با انواع کسپول های آتش نشانی (بخش دوم)

آشنایی با انواع کسپول های آتش نشانی (بخش دوم)