خانه / مقالات / مقایسه برندها / مبارزه DVR های HD با مایلستون و Genetec

مبارزه DVR های HD با مایلستون و Genetec

اچ دی آنالوگ(HD analog) می تواند ویدئوهای اچ دی را با قیمت کمتری در اختیار کاربران قرار دهد.  با اینحال، محدودیت اصلی این نوع دوربین ها برای کاربردهای حرفه ای، نرم افزار ضبط/ VMS آنهاست. قابلیت های پیشرفته و قابلیت استفاده از  DVR/VMSes دوربین های Dahua و هایک ویژن  همان چیزی نیست که سازندگان دوست دارند.  در این مقاله قصد داریم نتایج حاصل از بررسی و تست یکپارچه سازی DVR های اچ دی آنالوگ هایک ویژن و Dahua با نرم افزار VMS از Avigilon, Exacq, Genetec و مایل استون را  به اشتراک بگذاریم. اساسا ما DVR ها را به گونه ای ساخته ایم که به عنوان ویدئوی رمزگذار در VMSes ها به کار می رود. برخی از موارد کارساز و مفید بود اما در برخی از موارد نتایج مثبتی حاصل نشد.

dvrs-in-milestone مبارزه dvr های hd با مایلستون و genetec مبارزه DVR های HD با مایلستون و Genetec dvrs in milestone

نتایج حاصل از بررسی های جدید:

از زمان اولین تست انجام شده در سال ۲۰۱۴ ، دو بهبود اصلی در مورد پشتیبانی VMS برای ضبط کننده اچی دی آنالوگ صورت گرفته است.

پشتیبانی بهبود یافته مایل استون:

مایل استون ایکس پروتکت(Milestone XProtect) پشتیبانی خود برای ضبط کننده های هایک ویژن / Dahua را با تشخیص بهتر در مورد نوع دستگاه و درایور مناسب  بهبود بخشیده است.  قبلا  یافتن دستگاه به خوبی انجام نمی شد و ایکس پروتکت مجبور بود  تعداد دوربین های بیشتری نسبت به کانال های واقعی دوربین ها اضافه کند.

درایور Genetec Dahua DVR/NVR:

genetec-dahua-driver مبارزه dvr های hd با مایلستون و genetec مبارزه DVR های HD با مایلستون و Genetec genetec dahua driver

مرکز امنیت شرکت Genetec در حال حاضر درایور DVR/NVR را ارائه کرده که به مدل های متعددی متصل شده است.

یافته های کلیدی:

یافته های کلیدی این تست را در ادامه با هم مرور می کنیم:

همه DVR های اخیر(HDCVI, HDTVI, AHD) تست شده، استریمینگ RTSP  را به third party های هر دو استریم اصلی و  فرعی برای هر کانال ارائه کرده است. استریمینگ RTSP با همه VMSes های تست شده به خوبی کار می کرد اگرچه کاربران باید تنظیمات مورد نیاز را از طریق رابط وب DVR تغییر دهند.  داهوا HDCVI و هایک ویژن HDTVI DVR ها شامل پشتیبانی غیر رسمی ONVIF  است. در این شرایط مدیریت دستگاه ONVIF(ONVIF Device Manager)  می تواند آنها را به همراه سایر دوربین های ONVIF و رمزگذارها وصل کند، استریم نماید و پیکربندی کند. مایل استون ایکس پروتکت(Milestone XProtect) قادر بود  از طریق   کانال درایور  ۲ تا ۱۶ ONVIF خود ،به دو DVR هایک ویژن و داهوا  وصل شود،  آنها را پیکربندی نماید و ضبط کند. مرکز امنیت Genetec شامل درایور DVR/NVR داهواست که بدون مشکل به مدل های متعددی متصل شده است. DVR های هایک ویژن پشتیبانی نمی شود. Exacq نیز قادر بود بدون مشکل و با موفقیت به HDCVI DVRs داهوا متصل شود اما به هنگام وصل شدن به HDTVI DVR هایک ویژن خطای بسیار بزرگی داشت و نیازمند رستارت دستگاه، ریبوت ، نصب دوباره و تعمیر است.  مرکز کنترل Avigilon به DVR سازنده متصل نمی شود و تنها کانال اول را برای DVR داهوا نمایش می دهد  اما به هنگام وصل شدن به هایک ویژن time out می دهد.

توصیه ها:

استفاده از DVR اچ دی آنالوگ به عنوان رمز گذار ، مزایای این نوع فناوری را در اختیار افراد قرار می دهد ( استفاده دوباره از کابل ها، هزینه بسیار پایین برای دوربین و رمز گذار) و به کاربران اجازه می دهد  VMS را بر اساس خواست خود انتخاب کنند.البته کاربران نباید تصور کنند که سازگاری ONVIF در این DVR ها با VMS انتخاب شده، بسیار عالی است و در برخی از موارد به هنگام استفاده از VMSes پشتیبانی کاملی ایجاد نمی شود.  با اینحال مایل استون  یک استثنا محسوب می شود و می تواند بدون مشکل به دو DVR هایک ویژن و داهوا متصل شود. Genetec نیز درایوری برای DVR داهوا ارائه می کند.  در نهایت باید بدانید که بررسی ترکیب DVR/VMS باید قبل از توسعه انجام شود یا استریمینگ RTSP فرض شود.

وصل شدن از طریق RTSP:

تقریبا همه DVR ها و NVR هایی که ما در  یک یا دو سال گذشته تست کردیم؛ هر کانال را از طریق RTSP استریم کرده است. این مورد شامل دستگاه هایی همچون داهوا، هایک ویژن و حتی Sunivision و Hofo AHD DVR است. پشتیبانی از این استریمینگ به بیشتر VMSes ها اجازه می دهد  از طریق این ضبط کننده ها به استریم دوربین متصل شوند. اینکار تنها از طریق وارد کردن  آدرس استریم RTSP امکان پذیر خواهد بود. این پشتیبانی تقریبا جهانی است با اینحال دو عیب اصلی و کلیدی در این مورد وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.  هیچ گونه پیکربندی استریم از VMS پشتیبانی نمی شود مگر در مواردی که رمزگذارها از طریق ONVIF یا یکپارچه سازی مستقیم با هم ادغام شده باشند. این کار نیز  کاربر را ملزم می کند وارد DVR شخصی شوند تا تنظیمات CODEC را  انجام دهند. بسیاری از VMSesها در حال حاضر برای رمزگذارها نیازمند شمارش لایسنس کاهش یافته هستند.  مثلا یک لایسنس برای هر چهار کانال یا یک لایسنس برای هر آی پی آدرس یا مک.استریم های RTSP  چنین کاهشی را در هزینه لایسنس خود مشاهده نخواهند کرد. فیلم ویدئویی زیر فرآیند ساده ای را برای اضافه کردن آدرس RTSP  به VMS نشان می دهد:

آدرس استریم RTSP:

آدرس استریم DVR RTSP به ندرت  توسط سازنده دستگاه مورد توجه قرار می گیرد. برای اینکه مرجع سریعی برای این موضوع داشته باشید، استریم ها برای ضبط کننده هایی که مورد بررسی قرار گرفته اند را در این بخش  ارائه می کنیم:

داهوا:

ضبط کننده های داهوا از فرمت زیر برای استریم استفاده می کنند:

>
> rtsp://<USERNAME>:<PASSWORD>@<IPADDRESS>/cam/realmonitor?channel=X&subtype=Y

در این مورد X نشان دهنده شماره  کانال و Y نوع استریم است. عدد ۰ برای استریم با رزولوشون کامل، عدد ۱ برای استریم فرعی با رزولوشون پایین است. بنابراین یک آدرس ساده برای استریم با رزولوشون  کامل کانال ۱ به صورت زیر خواهد بود:

>
> rtsp://admin:admin@172.20.128.132/cam/realmonitor?channel=1&subtype=0

هایک ویژن:

ضبط کننده های هایک ویژن نیز از آدرس زیر استفاده می کنند:

>
> rtsp://<USERNAME>:<PASSWORD>@<IPADDRESS>/streaming/channels/X0Y

در این آدرس X نشان دهنده شماره کانال و Y نشان دهنده نوع استریم است. عدد ۱ برای استریم اصلی با رزولوشون کامل و عدد ۲ برای استریم فرعی با رزولوشون پایین به کار می رود. بنابراین یک آدرس ساده برای کانال ۱ با استریم رزولوشون بالا ممکن است شبیه  آدرس زیر باشد:

>
> rtsp://admin:12345@172.20.128.58/streaming/channels/101

سایر سازنده ها:

استریم RTSP برای سایر سازنده ها ممکن است در دسترس باشد اما تنظیمات دقیقی برای هر کدام از آنها نیاز است و ما این موارد را به طور گسترده مورد بررسی قرار نداده ایم.  استریم ها را می توان با استفاده از Wireshark یا سایر موارد به دست آورد. در این شرایط می توان آدرس استریم را در حال اجرای رابط وب DVR مورد بررسی قرار داد.

پشتیبانی ONVIF:

مدل های DVR از هایک ویژن و داهوا، شامل پشتیبانی از استریمینگ غیر رسمی ONVIF هستند و به برخی از VMSes ها اجازه می دهند به آنها متصل شوند. از آنجایی که تغییر در پیکربندی اصلی( کدک، نرخ فریم، رزولوشون و غیره) ممکن است به جای  ملزم کردن کاربر برای  دسترسی به رابط وب دستگاه، از طریق VMS انجام شود،  برای استریمینگ RTSP ارجح تر است. هیچ کدام از DVR این سازنده ها با پروفایل اس سازگاری ندارند و از MJPEG پشتیبانی نمی کنند که توسط پروفایل مورد استفاده قرار می گیرد. با اینحال،زمانی که در مدیریت دستگاه ONVIF به دنبال این موضوع می گردید متوجه خواهید شد که هر دو به عنوان ONVIF 2.4 لیست شده اند و فایل های ویدئویی ممکن است  به عنوان هر  دستگاه ONVIF دیگری استریم و پیکربندی شود. این فیلم ویدئویی پشتیبانی از ONVIF را از طریق ONVIF DM نشان می دهد که شامل نسخه و همه کانال های ویدئوی استریمینگ است.

پشتیبانی از VMS DVR ONVIF:

علی رغم این پشتیبانی و ارتباط از طریق ONVIF Device Manager، پشتیبانی از VMS برای این DVR ها از طریق ONVIF محدود شده است.  ما سعی کردیم VMSes های متعددی را به سه DVR که در زیر لیست شده است متصل کنیم:

Dahua HCVR7208C 8-channel HDCVI DVR
Dahua HCVR7816S 16-channel Tribrid DVR
Hikvision DS-7204HGHI-SH 4-channel HDTVI DVR

مایل استون ایکس پروتکت:

تنها مایل استون ایکس پروتکت قادر بود این DVR ها را بدون مشکل و نیاز به پیکربندی های اضافی ، استریم کند،  به آن متصل شود و پیکربندی نماید.  زمانی که می خواهید از این مورد در مایل استون استفاده کنید باید به دو نکته زیر توجه داشته باشید:

دستگاه ها را به صورت دستی اضافه کنید: انتخاب گزینه “scan for hardware” معمولا منجر به انتخاب درایور نادرست می شود. در عوض کاربران باید به صورت دستی DVR را اضافه کنند و سپس گزینه “ONVIF Conformant Device (2-16 Channels)” را به عنوان درایور انتخاب نمایند.

dvrs-in-milestone مبارزه dvr های hd با مایلستون و genetec مبارزه DVR های HD با مایلستون و Genetec dvrs in milestone 1

ممکن است نیاز داشته باشید به جای اضافه کردن کانال به فکر دستگاه های بیشتر باشید: در برخی از نسخه های مایل استون، اضافه کردن DVR ها از طریق درایور کانال ۲ تا ۱۶،  به جای اضافه کردن تعداد کانال واقعی، ۱۶ دوربین را به ایکس پروتکت اضافه می کند. این موضوع  در نسخه های اخیر اصلاح شده است هر چند هنوز هم در نسخه های قبلی دیده می شود. این تصویر یک هایک ویژن DS-7204HQHI-SH TVI DVR(  بالا، چهار کانال) و یک داهوا HCVR7208 CVI DVR( پایین ، هشت کانال) را نشان می دهد که به همراه  دوربین ها، صوت و خروجی های در دسترس به ایکس پروتکت اضافه شده است.  فایل ویدئویی زیر نیز  فرایند اضافه کردن این DVR ها به مایل استون را نشان می دهد:

Genetec: درایور DVR/NVR داهوا

مرکز امنیت Genetec در حال حاضر شامل یک درایور DVR/NVR داهواست که به درستی از ضبط کننده  های مختلف و متعدد داهوایی که در این مقاله بررسی کردیم، پشتیبانی می کند. به یاد داشته باشید که کاربران باید به طور دستی پورت مورد نظر را برای تطبیق با پورت مدیریت ضبط کننده خود( معمولا ۳۷۷۷۷ است) تغییر دهند. بعد از اضافه شدن این پورت، همه کانال های ویدئویی و نیز I/O و صورت در دسترس خواهد بود. باید توجه داشته باشید که Genetec کاربران را ملزم می کند برای هر کانال دوربین خود یک لایسنس جداگانه داشته باشند. این موضوع دقیقا برعکس ایکس پروتکت است. علاوه بر این، DVR های هایک ویژن نیز  پشتیبانی نمی شود.

ExacqVision:  پشتیبانی از هایک ویژن و داهوا از طریق ONVIF

ExacqVision قادر است به DVR های داهوا متصل شود (اما نمی تواند به هایک ویژن وصل شود) اما کاربر را ملزم می کند با استفاده از پیکربندی یک رشته در آدرس دستگاه، هر  کانال  از DVR را به صورت جداگانه اضافه نماید:

>
> <IPADDRESS>#profile=X

در این آدرس X نشان دهنده شماره کانال از  ۱ تا ۱۶ است. توجه داشته باشید که بر خلاف ایکس پروتکت، هر کانال نیازمند لایسنس دوربین است.  فیلم ویدئویی زیر فرایند اضافه کردن DVR داهوا به Exacq را نشان می دهد.

هشدار: زمانی که با استفاده از همین روش در حال تلاش برای اضافه کردن DVR هایک ویژن به Exacq بودیم، با یک خطای بحرانی مواجه شدیم که مار ا ملزم می کرد سرویس مورد نظر را رستارت کنیم یا سرور خود را ریبوت نماییم تا DVR از سرور حذف گردد. در یک مورد حاد دیگر، سرور تست ما از کار افتاد و باید دوباره نصب می شد. به همین خاطر توصیه می کنیم از  این روش برای مدل های ExacqVision استفاده نکنید.

genetec-dahua-driver مبارزه dvr های hd با مایلستون و genetec مبارزه DVR های HD با مایلستون و Genetec genetec dahua driver

dvr-in-genetec مبارزه dvr های hd با مایلستون و genetec مبارزه DVR های HD با مایلستون و Genetec dvr in genetec

نبود ارتباط در Avigilon:

ما نتوانستیم DVR را به مرکز  کنترل Avigilon 5.4 و Genetec Security Center 5.2اضافه کنیم . این VMSes ها همانند Exacq با خطای بزرگی مواجه نشدند اما به هنگام برقراری اتصال Time out می دادند. Genetec شامل درایور DVR/NVR داهواست اما هنوز هم در تست ما موفق به برقراری اتصال نشد.

نسخه های فرم ویر و نرم افزار:

مواردی که در ادامه مشاهده می کنید نسخه های فرم ویر DVR است که ما در تست خود مورد استفاده قرار دادیم:

Dahua HCVR7208A: 3.200.0003.0
Dahua HCVR7816S: 3.210.0001.0
Hikvision DS-7204HGHI-SH: V3.3.2

نسخه های VMS:

Avigilon Control Center Core: 5.8.4.22
ExacqVision Enterprise: 7.8.2.98464
Genetec Security Center: 5.4 SR 3 (5.4.686.18)
Milestone XProtect Enterprise: 2016 R2 (10.1a , device pack 8.6)

 

پیشنهاد برای مطالعه:

آشنایی با انواع کسپول های آتش نشانی (بخش دوم)

آشنایی با انواع کسپول های آتش نشانی (بخش دوم)

آشنایی با انواع کپسول های آتش نشانی

آشنایی با انواع کپسول های آتش نشانی : رتبه بندی، نشانه گذاری، موقعیت و نگهداری