خانه / مقالات / CCTV / ایمنی در استخراج: فرصتی جدید برای ارائه دهندگان راه حل

ایمنی در استخراج: فرصتی جدید برای ارائه دهندگان راه حل

پس از موفقیت استخراج در کشور آمریکا، این مساله علی رغم برخی مخالفت ها به طور فزاینده ای مورد پسند مردم در سایر نقاط جهان واقع شد. با وجود قیمت های پایین تر نفت، اقدامی مهم جهت کاهش تولید نفت شیل وجود نداشته، که به افزایش احتمالی تقاضای امنیت از سوی این بازار اشاره داشته باشد.

آمیت متاریا رئیس و مدیرعامل اجرایی شرکت اپگال اپترونیک بیان کرد که زیربنای استخراج شدیدا حساس است به طوری که هرگونه صدمه به تسهیلات می تواند نتایج فاجعه آمیزی را در پی داشته باشد. تولیدات اپگال شامل دوربین های تشخیص نشت گاز است که برای استفاده در محیط های خطرناک دسته ۱ بخش ۲ طبقه بندی و تایید شده اند.

متاریا بیان کرد که «طی فرایند استخراج، خطر لرزش زمین یا لغزش وجود دارد و تمرکز ما بر ایجاد امنیت و راه حل های ایمنی است. ما از طریق دسته ی گسترده ای از سیستم های دوربین حرارتی گردان یا ثابت، مسائل امنیتی را با ارائه‌ی حفاظت شبانه روزی برای این تسهیلات، هدف قرار داده ایم. توانایی تغییرات برحسب نیاز مشتری باعث توسعه راه حل های امنیت بهینه برای

تسهیلات شده تا انجام موئر در هر زمانی از روز یا شب با هر شرایط آب و هوایی ممکن باشد.» ویل همیلتون مدیر فروش در پلکو اشنایدر الکتریک، عقیده دارد که در طی سال‌ها بمب استخراج در آمریکا تغییری زیربنایی دیده است، به طوری که شرکت های نفتی تلاش می کنند تا تکنولوژی های ویدیویی پیشرفته ای در عملیات خود اجرا نمایند.

همیلتون عنوان کرد که «یک صنعت جدید پشتیبانی در این حوزه‌ها، چاه های دفع آب شور است، فرایند استخراج نیاز به ترکیب اختصاصی مایع دارد تا طی حفر کردن استفاده شود و سپس به شیوه ای امن دور ریخته شود. از طریق راه حل های نوین ویدیو، شرکت ها می توانند این تسهیلات را به عنوان عملکردهایی کاملا خودکار طراحی کنند. این امر هزینه های عملیاتی این مناطق را به طور زیادی کاهش می دهد و به شرکت ها اجازه می دهد با وجود کاسته شدن قیمت ها باز هم سود آوری داشته باشند.» دیگران خاطر نشان کردند: با وجودی که راه‌حل‌های ارائه شده برای زیر بنای استخراج همانند همان راه حل ها در بخش نفت و گاز سنتی است، اما تفاوت در کاربرد آن هاست.

استیون ویلیامز مدیر توسعه تجاری در سینکتیکس آمریکا گفت که امنیت البته عملکردی ثانویه در این بخش است چرا که فرایندهای نظارت و اهمیت محیطی در اولویت قرار دارند. درواقع، دربسیاری از پیشرفت‌ها، دوربین های مراقبت تخصصی تنها برای موارد دوم استفاده شده است.

ویلیامز اظهار داشت که «به طور مثال تصویر برداری حرارتی برای تشخیص احتمال نشت (ونشست زمین) مفید است، تصاویر شفافی که حتی با درشتنمایی فاصله ی دور، باز هم کیفیت بالایی را ارائه می دهند در بازاری که شدیدا مراقب ایمنی و اهمیت جدی محیط است، نیز مفید می باشد.

البته این امر بدین معنا نیست که بگوییم امنیت عامل مهمی نیست. ائتلاف سیستم‌های کنترل دستیابی و کشف متجاوز، حائز اهمیت است و برای پروژه های استخراج به عنوان لازمه ای حیاتی باقی میماند.

افزایش نگرانی های جغرافیایی همانند آنچه که در دریای جنوب چین، اوکراین، آفریقایی شمالی دیده شد، و نگرانی های افزایش جهانی تروریسم کشورهای زیادی را واداشته تا در مصرف انرژی بهخوداتکایی برسند. برای دستیابی بدین هدف بسیاری راه حل را در نفت شیل می بینند. برای نمونه چین قصد دارد تا ۲۳ برابر خروجی کنونی پنج سال تولید نماید.

چنین برنامه هایی فرصت امنیتی صنعت در این بخش را تصریح می کنند. در سال های پیش رو سرمایه گذاری های بیشتری در این بخش انتظار می رود و راه حل های یکپارچه تری که نیازهای آن را برآورده می‌سازد.

محصولات پیشنهادی برای نظارت تصویری در پالایشگاه ها

پیشنهاد برای مطالعه:

آشنایی با انواع کسپول های آتش نشانی (بخش دوم)

آشنایی با انواع کسپول های آتش نشانی (بخش دوم)

دوربین کیوب اکسیز axis

نگاهی دقیق به دوربین کیوب اکسیز axis